Սիրելի հավատացյալ քույրեր և եղբայրներ
Ուրախությամբ հայտնում ենք Ձեզ, որ նոյեմբերի 13-ին, օրհնությամբ Ն. Ս. Օ. Տ. Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Ստեփանակերտի Ս. Աստվածածին Մայր Տաճարում առաջին անգամ կկատարվի քահանայական ձեռնադրություն` ձեռամբ Արցախի թեմի առաջնորդ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի: Քահանայության աստիճանի կարժանանա ՊԲ գնդերեց և Արցախի թեմի Քրիստոնեական դաստիարակության և քարոզչության կենտրոնի տնօրեն բարեշնորհ Գոռ սարկավագ Գյուրջյանը:
Այս սպասված և սրբազան արարողությունը տեղի կունենա ս.թ. նոյեմբերի 13-ին՝ կիրակնօրյա սուրբ պատարագի ընթացքին, իսկ ընծայման կարգը նախօրեին՝ նոյեմբերի 12-ի երեկոյան ժամերգության ավարտին:
Սիրով հրավիրում ենք բոլորին` ներկա գտնվելու Արցախի թեմի և մեր Եկեղեցու համար այս կարևոր և ուրախալի խորհրդի կատարմանը:

Дорогие верующие братья и сестры
Рады сообщить Вам, что 13 ноября по благословению Его Святейшества Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, в церкви Св. Богородицы Степанакерта впервые пройдет церемония рукоположения в сан священника, которую совершит глава Арцахской епархии епископ Вртанес Абрамян. Диакон Гор Гюрджян, капеллан АО, директор Центра Христианского Воспитания и Пропаганды Арцахской епархии, удостоится сана священника.
Эта долгожданная и священная церемония состоится 13 ноября, во время воскресной Святой Литургии, а чин посвящения - в конце вечерней службы 12 ноября.
С радостью приглашаем всех принять участие в совершении этой важной и радостной для Арцахской епархии и нашей Церкви церемонии.