Թեմակալ առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի առաջարկով և ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի բարձր հովանու ներքո վերստին կկազմակերպվի անվճար երթևեկություն դեպի արցախյան հինավուրց վանական համալիրներ՝ Ամարաս, Գանձասար և Հակոբավանք: Ուխտագնացությունները կկազմակերպվեն յուրաքանչյուր կիրակի օրերին և մեկնարկը կտրվի ապրիլի 16-ին: Մեքենաները շարժվելու են դեպի ուխտավայրեր ժամը 08:30-ին Վերածննդի հրապարակից:
Մասնակցության համար կարող եք գրանցվել Ստեփանակերտի Ս. Հակոբ և Ս. Աստվածածին եկեղեցիների մոմավաճառների մոտ:
Ուխտագնացությունները դեպի մեր դարավոր ժառանգություն հանդիսացող վանքեր լավ հնարավորություն է հոգևոր արժեքների ամրապնդման և հայկական ժառանգության պահպանման համար:

По предложению главы епархии Его Преосвященства епископа Вртанеса Абрамяна и под высоким распоряжением президента Республики Арцах Араика Арутюняна будут организованы бесплатные поездки в древние монастырские комплексы Арцаха: Амарас, Гандзасар и Акопаванк. Паломничества будут организованы каждое воскресенье и начнутся 16 апреля. Машины будут двигаться к местам паломничества в 08:30 от площади Возрождения.
Зарегистрироваться для участия можно у продавцов свечей церкви Св. Богородицы и церкви Св. Якова Степанакерта.
Паломничества в наши древние монастыри – это хорошая возможность укрепить духовные ценности и сохранить армянское наследие.