Թեմակալ առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի առաջարկով և ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի բարձր հովանու ներքո վերստին կկազմակերպվի անվճար երթևեկություն դեպի արցախյան հինավուրց վանական համալիրներ՝ Ամարաս, Գանձասար և Հակոբավանք: Ուխտագնացությունները կկազմակերպվեն յուրաքանչյուր կիրակի օրերին և մեկնարկը կտրվի ապրիլի 16-ին: Մեքենաները շարժվելու են դեպի ուխտավայրեր ժամը 08:30-ին Վերածննդի հրապարակից:
Մասնակցության համար կարող եք գրանցվել Ստեփանակերտի Ս. Հակոբ և Ս. Աստվածածին եկեղեցիների մոմավաճառների մոտ:
Ուխտագնացությունները դեպի մեր դարավոր ժառանգություն հանդիսացող վանքեր լավ հնարավորություն է հոգևոր արժեքների ամրապնդման և հայկական ժառանգության պահպանման համար:

Pilgrimages to ancient monasteries
At the suggestion of the Primate of the diocese, His Grace Bishop Vrtanes Abrahamyan and under the high order of the President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan, free trips to the ancient monastic complexes of Artsakh: Amaras, Gandzasar and Hakovank will be organized. Pilgrimages will be organized every Sunday and will begin on April 16th. Cars will move to the places of pilgrimage at 08:30 from Renaissance Square.
You can register for participation at the sellers of candles of the Church of the Holy Mother of God and the Church of St. Jacob in Stepanakert.
Pilgrimages to our ancient monasteries are a good opportunity to strengthen spiritual values ​​and preserve the Armenian heritage.