Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 12-ին այցելել է Մարտակերտ քաղաք և քննարկումներ ունեցել Արցախում տիրող ներկայիս իրավիճակի մասին։
Նախագահը վերահաստատել է Արցախի իշխանությունների հավատարմությունը Արցախի Հանրապետության՝ ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի հիման վրա անկախության և պետականաշինության համար պայքարին։
Քննարկումներից հետո նախագահ Հարությունյանը Մարտակերտի հոգևոր հովիվ Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ այցելել է Մարտակերտի Սուրբ Հովհաննու Կարապետ եկեղեցի, որտեղ մասնակցել է ՀԱՍԵ Արցախի թեմի եկեղեցիներում հնչող միասնական աղոթքին։

Президент Арцахской Республики принял участие в Единой молитве
12 апреля Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил город Мартакерт и принял участие в обсуждениях связанных с текущей ситуацией в Арцахе.
Президент подтвердил приверженность властей Арцаха в борьбе за независимость и государственность Республики Арцах на основе права народов на самоопределение.
После обсуждений Президент Арутюнян в сопровождении пастора Мартакертского района отца Ованеса Ованнисяна посетил церковь Св. Иоанна Карапета в Мартакерте, где принял участие в единой молитве, звучащей в церквях Арцахской епархии.