Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 12-ին այցելել է Մարտակերտ քաղաք և քննարկումներ ունեցել Արցախում տիրող ներկայիս իրավիճակի մասին։
Նախագահը վերահաստատել է Արցախի իշխանությունների հավատարմությունը Արցախի Հանրապետության՝ ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի հիման վրա անկախության և պետականաշինության համար պայքարին։
Քննարկումներից հետո նախագահ Հարությունյանը Մարտակերտի հոգևոր հովիվ Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ այցելել է Մարտակերտի Սուրբ Հովհաննու Կարապետ եկեղեցի, որտեղ մասնակցել է ՀԱՍԵ Արցախի թեմի եկեղեցիներում հնչող միասնական աղոթքին։

On April 12, the president of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan visited the city of Martakert and took part in discussions related to the current situation in Artsakh.
The President reaffirmed the commitment of the Artsakh authorities to the struggle for the independence and statehood of the Republic of Artsakh on the basis of the right of peoples to self-determination.
After the discussions, President Harutyunyan, accompanied by the pastor of the Martakert region Father Hovhannes Hovhannisyan, visited the Church of St. John of Karapet in Martakert, where he took part in a joint prayer, resounding in the churches of the Artsakh diocese.