ԱՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձը
Արթուր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀԱՍԵ Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի ծննդյան 60-ամյա հոբելյանի առթիվ
ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀԱՍԵ Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի ծննդյան 60-ամյա հոբելյանի առթիվ։
«Գերաշնորհ սրբազա´ն Հայր
Ի սրտե ընդունեք մեր ջերմագին շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան 60-ամյա հոբելյանի առիթով։
Հոգևոր առաջնորդները մեծ պատասխանատվություն և առաքելություն ունեն Աստծո և ժողովրդի առջև, հատկապես այն ժամանակներում, երբ մարդկության առջև լուրջ մարտահրավերներ են ծառացած:
Բարձր պահելով Հայ Առաքելական եկեղեցու սպասավորի մարդկային վեհանձնության, առաքինության, բարեգթության, խաղաղասիրության ու իմաստության բարի համբավը՝ Ձեր ամենօրյա գործունեությամբ ու աշխատանքով Արցախում իրականացնում եք քրիստոնեական պատշաճ դաստիարակություն ու քարոզչություն։
Արցախում քաջ գիտեն և բարձր են գնահատում Ձեր ազգանպաստ ու աստվածահաճո գործերը, Ձեր աննկուն ջանքերը՝ ուղղված մեր ազգային ու հոգևոր արժեքների պահպանմանն ու ամրապնդմանը, քրիստոնեական հավատքի տարածմանն ու զորացմանը, Արցախի թեմի ծաղկմանն ու բարգավաճմանը։
Թող Աստված Ձեզ ուժ տա և աջակից լինի Ձեր առաքելությանը՝ հանուն մեր ժողովրդի բարօրության, հանուն մեր երկրի հզորության և հարատև խաղաղության։
Սրբազա´ն հայր
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Ձեր հոբելյանը՝ մաղթում ենք անսպառ եռանդ, առողջություն, արևշատություն, աստվածահաճո և արդյունաշատ գործերով առլեցուն տարիներ»։

Артур Товмасян направил поздравительное послание по случаю 60-летия со дня рождения главы Арцахской епархии Армянской Апостольской Святой Церкви епископа Вртанеса Абрамяна.
Председатель Национального Собрания Арцахской Республики Артур Товмасян направил поздравительное послание в связи с 60-летием со дня рождения главы Арцахской епархии ААСЦ, епископа Вртанеса Абрамяна.
«Ваше Преосвященство,
От всего сердца примите наши теплые поздравления по случаю 60-летнего юбилея.
На плечах духовных лидеров лежит большая ответственность и миссия перед Богом и народом, особенно в то время, когда человечество сталкивается с серьезными проблемами.
Поддерживая доброе имя человеческого благородства, добродетели, доброты, мира и мудрости служителя Армянской Апостольской Церкви, своей повседневной деятельностью и трудом Вы осуществляете правильное христианское воспитание и пропаганду в Арцахе.
В Арцахе знают и ценят Ваши патриотические и богоугодные дела, Ваши неустанные усилия, направленные на сохранение и укрепление наших национальных и духовных ценностей, распространение и укрепление христианской веры, развивание и процветание Арцахской епархии.
Пусть Бог даст Вам силы и поддержит Вас при выполнении вашей миссии, ради блага нашего народа, ради могущества нашей страны, и долговечного мира.
Ваше Святейшество!
Еще раз поздравляя Вас с юбилеем, желаем Вам неиссякаемой энергии, здоровья, долгих лет жизни с богоугодными и плодотворными делами».