Սույն թվականի սեպտեմբերի 14-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Ռուբեն Սևակի անվան թանգարանում մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց «Շուշիի Ղազանչեցոց Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցու ռմբակոծում» թեմայով երկու նամականիշով գեղաթերթիկ:
Միջոցառման բացումը օրհնության խոսքով և աղոթքով կատարեց Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը:
Մարումն իրականացվեց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության փոստի բաժնի պետ Ծովինար Գալստյանի, ՀայՓոստի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Կարապետյանի, Արցախի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի, ՀՀ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանի և ՀՀ Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանի կողմից:
Վրթանես Սրբազանը նամականիշի թողարկումը համեմատեց Նոյի աղավնու հետ:
“Ինչպես Նոյը բաց թողեց աղավնուն, հասկանալու համար արդյո՞ք աշխարհում կենդանություն կա, այնպես էլ մենք ենք այսօր բաց թողնում այս նամականիշները Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից, որպեսզի դրանք հասնեն մարդկանց քարացած սրտերին, խոսեն նրանց հետ, և գուցե, կարողանան փշրել այդ սրտերը և դարձնել առ Քրիստոս, որպեսզի մարդկությունը հասկանա ու գիտակցի վերջապես, թե ինչ է նշանակում ոչնչացնել դարավոր քրիստոնեական մշակույթը”,- ասել է թեմակալ առաջնորդը:
Երկու նամականիշների վրա էլ Ղազանչեցոցն է պատկերված, սակայն առաջինի՝ 940 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա այն կանգուն է, իսկ երկրորդի՝ 950 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա արդեն հրթիռակոծված է ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարքերի կողմից:
Գեղաթերթիկի աջ հատվածում եկեղեցու հրեշտակ քանդակներից մեկն է, ձախ հատվածում արդեն հրեշտակի տեղում պատկերված է անօդաչու թռչող սարք:

14 сентября 2021г. был погашен и введен в обращение почтовый блок с двумя марками, посвященными теме «Бомбардировка церкви Казанчецоц в Шуши».
Мероприятие было открыто с благословением и молитвой предстоятеля Арцахской епархии епископ Вртанес Абрамяна.
Погашение осуществили начальник почтового управления министерства высоких технологий РА Цовинар Галстян, генеральный директор "АЙПОСТ"-а Айк Карапетян, Предстоятель Арцахской епархии Преосвященный епископ Вртанес Абраамян, постоянный представитель Республики Арцах в Армении Сергей Казарян, и президент Армянской филателистической ассоциации Овик Мусян.
Епископ Вртанес сравнил выпуск марки с Ноевым голубем.
«Как Ной выпустил голубя, чтобы понять, есть ли в мире жизнь, так и мы сегодня выпускаем эти марки с Первопрестольного Святого Эчмиадзина, чтобы они дошли до ожесточенных людских сердец, сломали их и обратить ко Христу, чтобы человечество могло наконец понять и осознать, что означает уничтожение многовековой христианской культуры», - отметил епархиальный лидер.
На одной из почтовых марок номиналом 940 драмов изображенa церковь Казанчецоц Святого Христа Всеспасителя в Шуши (XIX в.), а на второй марке номиналом 950 драмов – та же церковь, обстрелянная азербайджанскими беспилотниками.
На левой части почтовoго блока изображена церковь Сурб Казанчецоц в Шуши до бомбежки, а также – одна из фигурок ангелов церкви. На правой части почтовoго блока изображена церковь Сурб Казанчецоц, которая подвергается бомбардировке в результате азербайджанской агрессии, а также изображен летящий беспилотник.