Թեմակալ առաջնորդը հանդիպել է Արցախի երիտասարդությանը
Հունվարի 12-ին թեմակալ առաջնորդը հյուրընկալել է Արցախի Հանրապետությունում գործող տարբեր կառույցների երիտթևերի ներկայացուցիչներին: Հանդիպման հիմնական նպատակը այս դժվար պահին երկրի շարժիչ ուժին՝ երիտասարդությանը քաջալերելն է:
Հանդիպման սկզբում Վրթանես Սրբազանն իր ողջույնի խոսքն ասաց՝ շնորհավորելով Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ: Սրբազան Հայրն ընդգծեց այն հանգամանքը, որ երիտասարդությունը մշտապես եղել ու լինելու է երկրի այն կարևոր օղակը, որը կարող է իր ուրույն ներդրումն ունենալ ցանկացած բնագավառում: Եվ անկախ գործունեության ոլորտների բազմազանությունից երիտասարդները պետք է լինեն քրիստոնեական սիրով համախմբված՝ երկրի առջև ծառացած խնդիրների շուրջ: Հանդիպման ընթացքում Սրբազան Հայրը հիշեցրեց, որ շուտով Հայոց Եկեղեցին նշելու է երիտասարդների կողմից սիրված Ս. Սարգիս Զորավարի տոնը, որը երիտասարդության համար լավ առիթ է ևս մեկ անգամ համախմբվելու մեր Եկեղեցու շուրջ:
Հավարտ հանդիպման Սրբազան Հայրն իր շնորհակալությունը հայտնեց՝ կարևորելով այսպիսի հանդիպումները, և գրքեր նվիրեց երիտասարդներին:

Глава епархии встретился с молодежью Арцаха
12 января глава епархии принял представителей молодежи различных структур, действующих в Республике Арцах. Основная цель встречи – в это непростое время подбадривать молодежь, которая является движущей силой страны.
В начале встречи епископ Вртанес выступил с приветственной речью, поздравив с новогодними и рождественскими праздниками. Его Преосвященство подчеркнул, что молодежь всегда была и будет важным звеном страны, способным внести свой уникальный вклад в любую сферу. И вне зависимости от разнообразия сфер деятельности молодежь должна христианской любовью объединяться вокруг проблем, стоящих перед страной. В ходе встречи Его Преосвященство напомнил, что в ближайшее время Армянская Церковь будет праздновать день Св. Саркиса, который является хорошей возможностью для молодежи еще раз объединиться вокруг нашей Церкви.
Епископ Вртанес в конце встречи выразил благодарность, подчеркнув важность таких встреч, и подарил книги молодым людям.