Թեմակալ առաջնորդը հանդիպել է Արցախի երիտասարդությանը
Հունվարի 12-ին թեմակալ առաջնորդը հյուրընկալել է Արցախի Հանրապետությունում գործող տարբեր կառույցների երիտթևերի ներկայացուցիչներին: Հանդիպման հիմնական նպատակը այս դժվար պահին երկրի շարժիչ ուժին՝ երիտասարդությանը քաջալերելն է:
Հանդիպման սկզբում Վրթանես Սրբազանն իր ողջույնի խոսքն ասաց՝ շնորհավորելով Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ: Սրբազան Հայրն ընդգծեց այն հանգամանքը, որ երիտասարդությունը մշտապես եղել ու լինելու է երկրի այն կարևոր օղակը, որը կարող է իր ուրույն ներդրումն ունենալ ցանկացած բնագավառում: Եվ անկախ գործունեության ոլորտների բազմազանությունից երիտասարդները պետք է լինեն քրիստոնեական սիրով համախմբված՝ երկրի առջև ծառացած խնդիրների շուրջ: Հանդիպման ընթացքում Սրբազան Հայրը հիշեցրեց, որ շուտով Հայոց Եկեղեցին նշելու է երիտասարդների կողմից սիրված Ս. Սարգիս Զորավարի տոնը, որը երիտասարդության համար լավ առիթ է ևս մեկ անգամ համախմբվելու մեր Եկեղեցու շուրջ:
Հավարտ հանդիպման Սրբազան Հայրն իր շնորհակալությունը հայտնեց՝ կարևորելով այսպիսի հանդիպումները, և գրքեր նվիրեց երիտասարդներին:

The Primate of the Diocese met with the youth of Artsakh
On January 12, the Primate of the Diocese met representatives of youth from various structures operating in the Republic of Artsakh. The main purpose of the meeting is to encourage young people, who are the driving force of the country, in this difficult time.
At the beginning of the meeting, Bishop Vrtanes delivered a welcoming speech, congratulating them on the New Year and Christmas holidays. His Grace emphasized that young people have always been and will be an important part in the country, capable of making their unique contribution to any area. And regardless of the variety of spheres of activity, the youth should unite with Christian love around the problems facing the country. During the meeting, His Grace reminded that in the near future the Armenian Church will celebrate the day of St. Sarkis, which is a good opportunity for young people to once again unite around our Church.
At the end of the meeting, Bishop Vrtanes expressed gratitude, emphasizing the importance of such meetings, and presented books to young people.