Տնօրհնեք և Ջրօրհնեք պետական հաստատություններում
Արցախի թեմի հոգևորականներն այցելել են իրենց հոգևոր պատասխանատվության տակ գտնվող պետական հաստատություններ` Սուրբ ծննդյան ավետիսը փոխանցելու համար:
ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարության հոգևոր պատատախանատու արժանապատիվ Տեր Մինաս քահանա Մովսիսյանը նախարարությունում կատարել է Տնօրհնյաց կարգ և Քրիստոսի ծննդյան ավետիսը փոխանցել նախարարության աշխատակիցներին:
Առողջապահության նախարարության հոգևոր պատասխանատու արժանապատիվ Տեր Անդրեաս քահանա Թավադյանն այցելել է «Արևիկ» մանկական բուժմիավորում և Սուրբ ծննդյան ավետիսը փոխանցել աշխատակիցներին և փոքրիկ բուժառուներին: Այդ հրաշալի տոնի խորհրդին Տեր Հոր ձեռամբ բուժհաստատությունում կատարվեց Տնօրհնեք և Ջրօրհնեք:
Արժանապատիվ Տեր Հայրերն իրենց օրհնությունն ու շնորհավորանքները փոխանցեցին ներկաներին, և բարեմաղթեցին, որպեսզի նրանք ամուր առողջությամբ և քրիստոնեական մեծագույն արժեքներով զարդարված անցկացնեն նոր սկսվող տարին:

Обряд освящения здании и обряд омовения в государственных институтах
Священнослужители Арцахской епархии посетили государственные учреждения, находящиеся под их духовной ответственностью, чтобы сообщить весть о Святом Рождестве.
Духовный ответственный министерства Социального развития и миграции РА преподобный отец Минас Мовсисян совершил в министерстве чин освящения здании и передал сотрудникам министерства весть о рождении Христа.
Духовный ответственный министерства Здравоохранения преподобный отец Андреас Тавадян посетил детский медицинский центр «Аревик» и передал сотрудникам и маленьким пациентам весть о Рождестве Христовом. По таинству чудесного праздника рукою oтца в медицинском учреждении было совершено обряд освящения здании и обряд омовения.
Преподобные отцы передали присутствующим свое благословение и поздравления, пожелав им, чтобы они провели новый год крепким здоровьем и украшенные высшими христианскими ценностями.