Տնօրհնեք և Ջրօրհնեք պետական հաստատություններում
Արցախի թեմի հոգևորականներն այցելել են իրենց հոգևոր պատասխանատվության տակ գտնվող պետական հաստատություններ` Սուրբ ծննդյան ավետիսը փոխանցելու համար:
ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարության հոգևոր պատատախանատու արժանապատիվ Տեր Մինաս քահանա Մովսիսյանը նախարարությունում կատարել է Տնօրհնյաց կարգ և Քրիստոսի ծննդյան ավետիսը փոխանցել նախարարության աշխատակիցներին:
Առողջապահության նախարարության հոգևոր պատասխանատու արժանապատիվ Տեր Անդրեաս քահանա Թավադյանն այցելել է «Արևիկ» մանկական բուժմիավորում և Սուրբ ծննդյան ավետիսը փոխանցել աշխատակիցներին և փոքրիկ բուժառուներին: Այդ հրաշալի տոնի խորհրդին Տեր Հոր ձեռամբ բուժհաստատությունում կատարվեց Տնօրհնեք և Ջրօրհնեք:
Արժանապատիվ Տեր Հայրերն իրենց օրհնությունն ու շնորհավորանքները փոխանցեցին ներկաներին, և բարեմաղթեցին, որպեսզի նրանք ամուր առողջությամբ և քրիստոնեական մեծագույն արժեքներով զարդարված անցկացնեն նոր սկսվող տարին:

The clergy of the Artsakh Diocese visited state institutions under their spiritual responsibility to convey the news of Holy Christmas.
Rev. Father Minas Movsisyan, Spiritual Responsible of the Ministry of Social Development and Migration of the Republic of Artsakh, performed the rite of consecration of the building at the Ministry and conveyed the news of the birth of Christ to the employees of the Ministry.
Rev. Father Andreas Tavadyan, Spiritual Responsible of the Ministry of Health, visited the Arevik Children's Medical Center and conveyed the message of the Nativity to the employees and little patients. According to the sacrament of the miraculous holiday, the rite of consecration of the building and the rite of consecration of water were performed by the hand of the father in the medical institution.
The Reverend Fathers conveyed their blessing and congratulations to those present, wishing them to spend the New Year in good health and adorned with the highest Christian values.